RUTINA s DNK. Přesun na zádech

Cvičení, při kterém je i legrace….

Ať je zima nebo plavková sezóna, svou postavu můžete zdokonalovat celoročně. Dnešní cvik patří mezi ty, které zaručeně přispívají k rýsování „břišáků“.  Při jeho provedení se zasmějete, proto je vhodný i pro skupinové cvičení formou hry. Chvíli to bude možná trvat, ale nakonec své tělo k potřebnému pohybu zkoordinujete.

Provedení:

  • Lehněte si zády a hlavou volně na jeden okraj podložky.
  • Ruce překřižte a dlaně položte na hrudník.
  • Obě nohy zvedněte nad podložku tak, že stehna a lýtka jsou v pravém úhlu. V pravém úhlu by měla být i lýtka a chodidla. Kotníky držte vedle sebe nebo mírně od sebe. Nyní jste ve výchozí poloze.
  • Cílem cviku je dostat se na druhý okraj podložky tak, že během přesunu jsou dlaně po celou dobu na hrudníku. Přesunujete se pohyby břicha po zádech.
  • Během cvičení bude vaše tělo měnit různě polohu, nohy by však měly zůstat nad podložkou a kolena v pravém úhlu.

TIP DNK: Pro zpestření si lehněte do jednoho rohu místnosti a snažte se dostat do druhého rohu. Zkuste vyzvat kamarádku k souboji, kdo se přesune rychleji.

Výchozí pozice
Cílová pozice

Začněte tím, že se dvakrát přesunete na druhou stranu podložky a vrátíte zase zpět. Doporučený počet sérií dvě.  Po delší době zvyšte počet opakování i sérií. Posilujete břicho, tak nezapomínejte po celou dobu cvičení zhluboka dýchat, i když se svému cvičení budete zřejmě smát.

Lucie Hamanová