Reklama

Tyčky, krekry, těstoviny. SENS představuje jídlo pro 3.tisíciletí

Hmyz jako energie na trénink nebo po něm? Než řeknete ne, musíte vyzkoušet! Nebo alespoň přečíst náš článek…

Reklama

Protein je nezbytnou součástí naší stravy a jeho největší podíl získáváme z masa, mléčných produktů a vajec, jakožto živočišného zdroje. Luštěniny jsou pak nejčastěji používanou potravinou mezi rostlinnými zdroji. Zatím. Na trhu se již nějaký čas objevuje bílkovina „třetího tisíciletí“ – cvrččí mouka. Kdo smýšlí ekologicky a chce jíst zdravě, asi už tento zdroj objevil. 

Cvrčci totiž obsahují lehce stravitelnou bílkovinu, se stejným obsahem aminokyselin, jako hovězí, kuřecí nebo rybí maso. A jejich chov je v porovnání s chovem skotu nebo drůbeží výrazně snazší a ekologičtější. V jedné statistice se uvádí, že ve výsledku na stejné množství proteinu je potřeba 12× méně potravy, 15× méně úrodné půdy, 2000× méně vody. To jsou hodně zajímavá čísla.

Společnost SENS, která se mimo jiné zaměřila výrobu produktů z cvrččí mouky vznikla před 6 lety a tady je výsledek. S jejich logem najdete řadu zdravých dobrot, společnost má za sebou už úspěšný prodej nejen v specializovaných prodejnách, ale i některých řetězcích. A nyní přichází s novým složením tyčinek i novinkami v nabídce.

Jak probíhá výroba cvrččí mouky? Cvrčci se chovají na farmě, až dorostou do potřebné velikosti, jsou mrazem uvedeni do stavu hibernace a následně rozemleti na mouku. Ta je zpracována do tyčinek a dalších produktů. Žádné kousky tykadel nečekejte, mouka má konzistenci velmi podobnou té pšeničné, jen je hnědší barvy.

Proteinové tyčky

V nabídce jsou proteinové tyčinky ve dvou příchutích Tmavá čokoláda & Sezam a Arašídové máslo & Skořice. Obě váží 60 gramů a obsahují 20 g proteinů.

Změna, oproti původnímu designu balení, který byl téměř shodný pro proteinové i energy tyčky, je rozhodně k lepšímu.  

Tyčky jsou nabité, kromě cvrččí mouky, zdravými surovinami: datlovým sirupem, čekankovou vlákninou, proteinem z fazolí Fava, kakaem. To vše zajišťuje jejich konzistenci.

Příchuť Tmavá čokoláda & Sezam je výrazně hořce čokoládová, chuť výrazná, svěží. Konzistence je poměrně vláčná.

Tyčinka Arašídové máslo & Skořice je na jazyku trochu sušší, ale velmi chutná, a jak chuť arašídového másla, tak i chuť skořice je zřetelná.

Co je příjemné a platí pro obě tyčinky, že nejsou vůbec přeslazené. Jejich energetická hodnota je 1063, v případě skořicové 1068 Kj.

Cena za poctivou 60g proteinovou tyčinku je 56,- Kč.

Energetické tyčky

Tyčinky Sens se odlišují od konkurence nejen přidanou cvrččí moukou a dalšími zdravými ingrediencemi, ale i tím, že na jejich obalu nenajdete napsáno Energy bar, i když složení napovídá, že energii dodají. V jednom kuse, který váží 40 g se skrývá téměř 700 Kj, karbohydrátů 16 g a bílkovin pouze 6 g.

Příchutě jsou na výběr tři: Ananas & Kokos, Tmavá čokoláda & Pomeranč a Tmavá čokoláda & Višně.  Všechny mají opět nepřeslazenou, svěží chuť, kde se prosazuje ovoce. Kombinace u všech tří se opravdu povedla, velmi výrazná a chuťovým buňkám lahodící je příchuť Ananas & Kokos. Ale díky tomu, že v Sens umí udělat luxusně příchuť hořké čokolády, budou další dvě tyčinky silným soupeřem.

Cena za jeden kus je 37,- Kč, přičemž můžete využít nabídky mix boxu, kde najdete všechny příchutě.

Krekry jako zdravé mlsání

Tyčkami nabídka zdaleka nekončí. Pohodové posezení s přáteli, aperol nebo sklenka vína (další možnosti pitného režimu už jmenovat nebudu) a k to mu nějaké to malé občerstvení. Můžete vyzkoušet krekry, které jsou plné zdraví a rozhodně vás nezklamou svou chutí. Pokud nikomu neprozradíte, že k jejich výrobě byla použita cvrččí mouka, která jim dává opět potřebnou dávku proteinu, bude si každý libovat, jak chutné a křupavé Sens krekry jsou.

Na výběr máte tři příchutě: Bylinková verze Oregano & Tymián, příchuť Černé olivy nebo oblíbená kombinace a také náš vítěz Tomato & Bazalka.

Ještě se sluší dodat, že balíček má 50 gramů, v kterém jsou dva plátky, připravené na konzumaci nebo rozlomení na menší dílky.
Cena za balení je od 46,- Kč, přičemž můžete využít nabídky výhodného mix boxu.

Další produkty už představíme jen krátce, protože se pro vás chystá samostatný článek se zajímavým receptem.

Sens nachystal i celozrnné bezlepkové těstoviny. A samozřejmě, že s podílem cvrččí mouky a také mouky z červené čočky. Podíl proteinu je tak 30%.

Pro vaši vlastní kulinářskou kreativitu je pak v nabídce 70% proteinový prášek, který lze použít na vaření i pečení. A jako rychlá svačina nebo druhá večeře pro regeneraci těla můžete použít směs na čokoládový koktejl se 74% proteinu. Mixovat s vodou nebo mlékem a za 20 vteřin máte připraveno.

Další informace o produktech a jejich dostupnosti najdete na stránkách výrobce.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková