Jenny Rissveds ukončila působení ve Scottu

Olympijská vítězka z Ria Jenny Rissveds dnes vydala prohlášení o ukončení svého působení v týmu Scott Sram…

Třiadvacetiletá olympijská vítězka z Rio de Janeira 2016 Jenny Rissveds, se po loňské rodinné tragédii stále nedokázala dát 100% dohromady a tak dnes oznámila, že se s manažerem týmu Scott Sram Thomasem Frischknechtem domluvila na odstoupení od smlouvy.

“Moc ráda bych dále byla součástí tohoto skvělého týmu, ale bohužel to v tuto chvíli není možné. Nebylo to pro mě jednoduché rozhodnutí, ale jsem přesvědčená, že je to tak nejlepší pro všechny zúčastněné strany,” napsala Jenny do zprávy, která dnes odpoledne obletěla biková média.

“Jsem Scottu neskutečně vděčná za jejich neutuchající podporu a víru ve mě. Děkuji jim a děkuji týmu a zejména Thomasovi, bez kterého bych nikdy nedokázala to, čeho jsem v minulých letech dosáhla,” uvedla Jenny, jejímž posledním velkým triumfem bylo vítězství na loňském Cape Epic, kde jela právě s Frischim.

Švédská bikerka jezdila na kolech Scott od svých začátků závodění na horských kolech, od roku 2014 pak byla součástí prestižního týmu po boku Nino Schurtera a dalších. Na kole této značky také dosáhla na olympijské zlato, titul mistryně světa U23, vítězství Světového poháru U23 a mnoho dalších cenných triumfů, mimo jiné i šest domácích titulů XCO a jeden – vloni – dokonce i v enduru!

Po loňské rodinné tragedii Jenny vynechala valnou část sezóny, ale byla připravena do závodění naskočit na zářijovém mistrovství světa. Tam ale nestartovala, dlouhodobé neshody se Švédským cyklistickým svazem nakonec vyústily v její neúčast. Počátkem letošního roku se chystala na návrat, ale zhodnotila, že rozhodně není 100% připravená a své závodění tedy odkládá.

 

Zdroj:Press  Release

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková