Mladé silničářky statečně reprezentovaly na Nation’s cupu v Belgii

Pětice českých závodnic se vydala na juniorskou trať slavné klasiky Gent Wevelgem. Ve velmi silné konkurenci si nevedly vůbec špatně, nejlepší Petra Ševčíková, projela cílem ve stejném čase jako vítězka na 20. místě.

Pětice českých závodnic ve složení Hana Heřmanovská, Markéta Hájková, Veronika Jandová, Klára Pavelková a Petra Ševčíková se v poledne vydala na šest okruhů juniorské obdoby slavné klasiky Gent Wevelgem. Na start se postavilo celkem 137 závodnic, nejlepšího výsledku dosáhla Petra Ševčíková, která dokončila na 20. místě.

Peloton jel od začátku velmi svižné tempo, naše závodnice si ale počínaly zkušeně a snažily se pohybovat v popředí pelotonu. Přesto, že to byl pro holky první letošní start v mezinárodní konkurenci a pro některé dokonce první start v juniorské kategorii v zahraničí, byly velmi aktivní.

V pátém kole se i díky větru peloton hodně natáhl a došlo k hromadnému pádu, do kterého se bohužel připletly i dvě české závodnice Markéta Hájková a Klára Pavelková. Markéta Hájková musela měnit celé kolo, přesto se ale vrátila zpět do pelotonu, to už se bohužel nepovedlo Kláře Pavelkové, která už nebyla vpuštěna do posledního okruhu. Právě v posledním okruhu se některé závodnice snažily o únik, v několika takových pokusech byla i Petra Ševčíková. Nakonec se ale o vítězce rozhodovalo v hromadném spurtu, ve kterém dokončila Petra Ševčíková na 20. místě a Hana Heřmanovská byla klasifikována na 27. místě. Juniorky se tedy v konkurenci těch nejlepších ve světě neztratily a domů si vezou velmi cenné zkušenosti.

juniorky silnice

„V cíli jsem byla trochu zklamaná z pádu, který mi závod ztížil, ale zároveň to beru jako zkušenost a skvělou příležitost zazávodit si v pelotonu s mezinárodní konkurencí,“ říkala po dojezdu Markéta Hájková.

Dojmy v cíli sdělila i Petra Ševčíková: „Se spurtem na kostkách jsem se setkala poprvé, je třeba ho dotrénovat. Měla jsem radost z toho, že jsem dokázala kontrolovat celý závod. Peloton byl na české poměry obrovský. I v této konkurenci jsem se cítila velice dobře a s výsledkem jsem určitě spokojená.“

Zdroj:CSC
Foto:KurtiLowe, CSC

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková