Smutná zpráva z ženského pelotonu, zemřela Šárka Pešková-Víchová

Smutná zpráva přišla z Krásné Lípy….

V sobotu, 3. března 2018 nás opustila po velkém boji s nemocí vynikající reprezentantka, několikanásobná mistryně ČSFR, ČR, vítězka ankety TOP TEN 1998 a ředitelka ženského etapového závodu UCI Tour de Feminin Šárka Pešková Víchová.

Šárka patřila mezi talentované silničářky, závodila v silné a úspěšné generaci českých reprezentantek po boku Julie Pekárkové, Miluše Flaškové, největší úspěchy sbírala v letech 1985 -99, zdobí ji nejen mistrovské tituly, ale dokázala se prosadit i na mezinárodní scéně. Českých fanouškům udělala spoustu radosti, když opakovaně získala pódiové umístění na velmi kvalitně obsazovaném etapovém závodě Tour de Feminin.  Spolu s dalšími týmovými kolegyněmi z v té době nejúspěšnějšího uskupení CK Metal UJEP Ústí n. L, pod vedením Jiřího Majera, získala postupně několik zahraniční angažmá, v Itálii to byl Albatros San Marino nebo UC Vittorio Veneto, v Německu závodila za tým Euroregion Egrensis.

Šárka Víchová
Rok 1996, MČR v Mikulově a zlatě-stříbrná radost

Takhle na ni vzpomíná její velká kamarádka a týmová kolegyně, Miluška Glave Flašková.

„S Šárkou Víchovou jsme byly týmové kolegyně celou závodní kariéru. Když jsem přišla r. 1989 do Spartaku Ústí nad Labem trénoval nás Milan Hollósi a Šárka byla nejzkušenější závodnicí v týmu. Společně jsme sdílely bydlení poté i společně studovaly učitelství na UJEP a také se staly nejlepšími cyklistkami v republice.  Společně jsme vyhrály M ČR v časovce dvojic, družstev. V roce 1995 Šárka vyhrála doma v Krásné Lípě silniční mistráky.

A následující rok 1996, na společném M ČR pro muže i ženy v Mikulově pro mne zůstal nezapomenutelný. Byly jsme spolu většinu závodu v úniku a v posledním okruhu mě Šárka řekla “Jeď, ať vyhraješ, já jsem vyhrála minulý rok.“ Tak velké a týmové srdce měla.  Víchajda byla svá, jedinečná, originální….. „

Šárka Víchová
Ty nejlepší pohromadě: zleva Jana Hladíková (Jeřábková), Miluše Glave Flašková, Julie Mastíková (Pekárková) a Šárka Pešková (Víchová)
Šárka
Říjen 2017- setkání ústeckého týmu a nerozlučná dvojka zase spolu.
Šárka Víchová

R.I.P. Šárko….

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková