“Alpen Tour Trophy byl skvělý trénink”, říká celkově třetí Jitka Škarniztlová a zve amatérky na příští rok

Krátký report od české bikerky o čtyřdenním etapovém závodě v krásném prostředí Štýrských Alp v okolí Schladmingu…

V jubilejním 20. ročníku etapáku Alpen Tour Trophy se dařilo české reprezentantce Jitce Škarnitzlové, vybojovala celkově třetí místo. Tady je její krátký report, kterým láká na příští ročník, závod s nádhernými panoramaty má také hobby kategorie a tak si jej může vychutnat každý trochu vytrénovaný  cyklistický nadšenec.

01_AT18_Ramsau_M-0014

„Jedou se celkem čtyři dny a čtyři etapy, vždy se startuje ve Schladmingu, ale pokaždé na jinou stranu a míří se na jiné kopce. Pro elitu je Alpentour vypsán jako závod S1. Kromě jednotlivců se jezdí i kategorie Adventure, tedy dvojice a nebo mix.

Etapy byly poskládané od nejdelší po nejkratší, tedy první etapa 70 km přes Dachstein, Rammsau a Pichl, druhý den 60 km, kdy jsme zamířili přes Hochwurzen na Giglach, třetí etapa měřila už „jen“ 50km a byla natažená přes Hauser Kaibling a na závěr kratičká, ale výživná časovka v délce 14km nahoru na Planai. Většina trati vedla po šotolinách a to jak nahoru tak dolů, občas asfalt, ale člověk potká i pár pěkných technických míst. Za mě byla nejhezčí  druhá etapa. Když se člověk doslova vydrápal na Giglach, čekaly na něj za odměnu super výhledy přes jezera. Navíc vrch byl i technický, jednou se mi podařilo po nábu zapadnou do rašeliny. A ten dlouhý sjezd dolů..!

maxresdefault
alpentour-2018-jitka-skarnitzlova1

Nejpříjemnější a nejjezdivější kopec byl naopak Hauser Kaibling, který pěkně utíkal. Mě osobně nejméně sedla závěrečná  časovka na Planai. Místy hodně prudký a mě už úplně nefungoval „motor“. (časovka má převýšení 1300m-pozn. red).

Celé jsem to brala jako trénink, skvěle to letos zapadlo mezi ostatní závody v cross country, a navíc 2, 3, 3 a 6 místo mi vyneslo celkové třetí příčku celkově.

Obrázky z akce by mohly být motivační pro někoho z dam proč na příští rok potrénovat ;.-)“, vzkazuje Jíťa.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková