Kateřina Nash třetí v úvodním závodě SP v cyklokrosu

Ve svých jedenačtyřiceti letech zahájila česká cyklistka další cyklokrosovou sezónu pódiovým umístěním…

Čtvrtým rokem po sobě zahajuje Kateřina Nash cyklokrosařský Světový pohár na stupních vítězů. V americkém Waterloo, kde se startovalo v centrále společnosti Trek,  obsadila česká reprezentantka třetí místo.

Bývalá běžkyně na lyžích Nash, která se věnuje vedle cyklokrosu i cross country na horských kolech a dlouhodobě žije v USA, září na Světových pohárech v zámoří pravidelně. V roce 2015 ovládla premiéru SP v Las Vegas, rok nato tam byla druhá a loni zvítězila v úvodním závodu v Iowa City. Tam se koná druhý díl seriálu již příští víkend.

Pro vítězství v úvodním klání si dojela v napínavém souboji sedminásobná mistryně světa Marianne Vosová z Nizozemska s náskokem čtyř sekund před Američankou Ellen Nobleovou. Nash byla třetí s odstupem 27 sekund.