MS v silniční cyklistice 2018: Zlato z časovky juniorek putuje do Nizozemí, z českých závodnic se více dařilo Hájkové

Markéta Hájková a Veronika Jandová mají za sebou svůj první start na světovém šampionátu…

Teploty pod 10 stupňů, vítr a občas déšť, takové byly podmínky pro první individuální závod v rámci MS v silniční cyklistice.  Do boje s chronometrem dnes nastoupily dvě mladičké závodnice, Markéta Hájková  a Veronika Jandová. Pro obě závodnice šlo o premiéru na tak významné akci. Markéta obsadila 29. příčku se ztrátou 1:47 na vítěznou Nizozemku  Rozemarijn Ammerlaan, Veronika Jandová byla přesně o minutu horší a skončila na 40. místě.  I když české reprezentantky zaostaly kousek za svým očekáváním, získaly cenné zkušenosti. Navíc, Veronika Jandová patřila ve startovní listině mezi skupinu mladších závodnic a  v juniorské kategorii bude startovat i příští rok.

Markéta Hájková, 29.místo
Trať časovky se mi už od začátku zamlouvala. Začátek byl po rovině, následovalo pár krátkých , ne příliš  prudkých  stoupání a cíl byl spíše ze sjezdu. Počasí nám moc nepřálo, bylo chladno a před startem chvílemi i pršelo. Důležité pro mě bylo, že  jsem se na časovku dobře rozjela, což se následně promítlo (řekla bych pozitivně) i do samotného závodu. Mám dobrý pocit z toho, jak jsem časovku jela technicky.

Veronika Jandová, 40.místo
Trať časovky nebyla až zas tak náročná jako na Evropě a to mně bohužel moc nesedělo. Po startu dlouhá rovina, poté přerušované, krátké stoupání a cíl z kopce. Jelo se po větru a nakonec ani nepršelo. Myslím, že rozjetá jsem byla dobře, ale ze závodu mám smíšené pocity.

Zítra je na programu časovka elitních žen, souboj o duhový trikot můžete sledovat na ČT Sport s odbornými komentáři naší úspěšné závodnice Jarmily Machačové a Pavlíny Šulcové-Vaškové.