RUTINA s DNK: Superwoman

Víte, že pokud posilujete hodně bříško, neměli byste zapomínat i na zádové svalstvo? Dnešní RUTINA vám jeden takový vhodný cvik představí. Původní název „SUPERMAN“ jsme tématicky transformovaly do ryze dámské podoby…

Každý myslí na posilování břišních svalů, ale málo kdo upírá svou pozornost na zádové svalstvo. Z toho vzniká disbalance. Bříško osvalené, zatímco záda jsou slabá a mnohdy i bolavá. Dnešní cvik je zaměřený na posílení zádových partií. Výchozí poloha vleže opět nevěstí nic obtížného, ale dámy, které s námi cvičí pravidelně, již ví, že zdání klame. Ano, jde o náročný cvik. Ovšem výsledky za to stojí. 

IMG_0972
Provedení pravá paže

Provedení:

  • Lehněte si břichem na podložku.
  • Nepokrčenou levou paži vzpažte před sebe. Dlaň směřuje k zemi.
  • Levou nepokrčenou nohu nechte ležet na podložce tak, že se prsty opřete o podložku.
  • Současně pokrčte pravou nohu v koleni a zvedněte ji k trupu tak, že se koleno dotýká podložky.
  • Zároveň pravou ruku položte na bedra. Dlaň směřuje vzhůru.
  • Současně zvedněte horní část trupu, hlavu a levou vzpaženou paži z podložky. Dlaň směřuje k zemi. Hlavu, trup vzpaženou ruku držte v rovině, nepřetáčejte se do stran.
  • Během cvičení zpevněte celé tělo a nezapomeňte pravidelně a hluboce dýchat.
  • Pozor na vzpaženou paži. Po celou dobu cvičení se nesmí dotýkat podložky, stejně jako hlava. Doporučená výška dlaně nad podložkou je alespoň 5cm.
  • Cvik proveďte na obě paže.

TIP DNK: Obtížnost cviku si dirigujete tím, jak moc zvednete pokrčenou nohu k trupu. Čím vice nohu pokrčíte a přitáhnete k trupu, tím je pro vás cvik náročnější. Vyzkoušejte a pochopíte 🙂

IMG_0977
Provedení levá paže

Začněte tím, že tělo budete držet ve výše uvedené poloze po dobu 15 sekund, poté tělo uvolněte a cvik proveďte na druhou ruku (doba aktivního cvičení a odpočinku je individuální). Doporučený počet sérií: 4 (2 na pravou a 2 na levou ruku). Po určité době zvyšte dobu aktivního cvičení a upravte délku odpočinku. Během cvičení dbejte zejména na správné provedení a pravidelné dýchání. Jde o velmi nepřirozenou polohu, na kterou si zřejmě nikdy nezvyknete. Ovšem nám nejde o zvyk, stačí, když cvik budete zařazovat do svého cvičební okénka a bude vás posouvat.

Lucie Hamanová